Dotknij Mnie!

Tak by właśnie wołała do nas ze sklepowej półki puszka piwa Lech (gdyby mogła wydawać głos…)

 

Na razie jeszcze nie spotkaliśmy opakowań, które by odziaływały na nasz zmysł słuchu, ale są już takie, które odziałują na zmysł dotyku. Wytłaczanie powierzchni opakowań jest świetną metodą używaną od dawna w celu wyróżnienia na produkcie określonych elementów takich jak logo czy wypukły napis na zewnętrznej powierzchni puszki, sprawiając, że stają się one wyczuwalne pod dotykiem.

 

Dzięki nowej metodzie Skin Tech Advanced Embossing Technology firmy Ball z Niemiec, możliwe jest teraz pokrycie wytłoczeniem całej powierzchni puszki. Duże fragmenty produktu mogą nie tylko wyglądać jak na przykład skórka cytryny ale również przypominać ją w dotyku. Poprzez takie oddziaływanie na różne zmysły konsumenta, nowa technologia stwarza dodatkowe bodźce zachęcające go do kupna. Kolejną korzyścią wytłaczania jest wygodniejszy sposób trzymania puszek, zwłaszcza puszek z napojami chlodzonymi.

 

Klienci, którzy już korzystają z nowych technologii to polskie piwo Lech, oraz Heineken®, który wprowadził na rynek piwo w „dotykowych” puszkach od Firmy Ball.

 

Lakiery dotykowe stanowią część rozległej gamy technik udoskonalania powierzchni i wzornictwa puszek. Inne techniki to wytłaczanie, które tworzy trójwymiarowe elementy wzornicze poprzez wyciskanie okolicznych fragmentów wzoru oraz druk cyfrowy, który umożliwia indywidualne drukowanie fotorealistycznych wzorów na mniejszych partiach puszek.

 

Dotknij Mnie!

Branżowy Blog EtykietyPiorunem.pl !