Jak zaprojektować etykietę na tubę?

Dobierając etykietę na tubę zaczynamy od wyboru materiału. Tuba jest opakowaniem, z którego produkt jest wyciskany, czyli opakowanie pracuje. Materiał etykiety musi być równie elastyczny i pracować wraz z opakowaniem.

 

Najlepiej do tego nadaje się polietylen. Jest to elastyczna i rozciągliwa folia – dzięki temu nie będzie się marszczyć na opakowaniu. Najlepiej jest zastosować klej kauczukowy. Kolejna sprawa to przeznaczenie etykiety. Jeżeli oklejamy czystą tubę to stosujemy zwykłą białą PE lub transparentną. Natomiast jeśli tuba jest już malowana i chcemy zakleić część informacji – wtedy stosujemy materiały typu OPAQUE. Etykiety opaque są zadrukowane od strony kleju, najczęściej na czarno lub niebiesko, dzięki czemu nic przez nie nie prześwituje:) Skoro już mamy materiał, teraz kolej na wykrojnik. Musi on być tak wykonany, żeby krawędź etykiety nie znalazła się za blisko krawędzi zgrzewania. Może to spowodować stopienie etykiet przez grzałkę tubiarki i w najlepszym razie stratę opakowań i trochę czasu na czyszczenie maszyny. Można także zaokrąglić rogi etykiety, żeby nie miała tendencji do odklejania się podczas wyciskania produktu.

 

Każdorazowo zaprojektowany wykrojnik przetestuj na tubiarce – unikniesz niespodzianek:) Nie zapomnij umieścić na etykiecie markera. Jego parametry muszą być zgodne z wymaganiami tubiarki, która napełni tuby. Umieszczając marker na etykiecie, możesz zamawiać czyste tuby bez żadnego nadruku. Etykieta na tubę może być drukowana i uszlachetniana dowolną metodą, jednak ze względu na to, że zamawiane są z reguły w krótkich seriach, zdecydowanie zalecamy druk cyfrowy. Etykietę można dowolnie lakierować. Jeśli natomiast chcesz etykietę na tubę zalaminować – wykonaj testy, czy nie usztywni to jej za bardzo. Za sztywna etykieta może odklejać się podczas używania produktu.

 

Żmudna to praca, dlatego chętnie wykonamy ją za Ciebie:) Dobierzemy materiał, zaprojektujemy wykrojnik i wydrukujemy. Zamów sample naszych etykiet i przekonaj się:)

 

Kiedy wymarzona etykieta jest już gotowa, przydałoby się ją nakleić:) Przeczytaj o urządzeniu, które to zrobi TUTAJ

 

Tłumaczenie (DE) : Wie sollte ein Etikett für Tube entworfen werden?

 

Jak zaprojektować etykietę na tubę?

Branżowy Blog EtykietyPiorunem.pl !