Kreatywność Inaczej.

„Co może być bardziej kreatywne niż bycie odmiennym?”

 

pod takim własnie  hasłem australijska agencja reklamowa Droga5 nawołuje inne biura kreatywne i agencje graficzne do zatrudniania niepełnosprawnych. Celem tej inicjatywy jest zaangażowanie wszystkich 32 000 agencji reklamowych w Australii – tak aby do 2021 roku każda z nich zatrudniała niepełnosprawnych. Jeśli im się powiedzie – środowisko grafików stanie się liderem takiego modelu zatrudnienia na tle innych biznesów i kompanii.

 

Sama idea pochodzi od dyrektora artystycznego studia Droga 5 – Davida Nobey. W jednej z firm w której pracował zetknął się po raz pierwszy ze współpracownikiem z Zespołem Downa,  Zachowałem to w pamięci jako niezwykle pozytywne przeżycie” mówi Nobey.  Pośród całego tego rozbudownego ego i zwariowania jakim cechuje się nasza branża, on jeden miał taki niezwykły, wyważający wpływ na nas wszystkich.

 

Kilka lat poźniej , w swojej własnej agencji reklamowej Nobej probuje powtórzyc to niezwykłe przeżycie zatrudniając młodego mężczyznę z Zespołem Downa – Lloyda. Do zadań służbowych Lloyda należy zaopatrywanie kopiarek w papier, obsługa bufetu, drobne posyłki i prace biurowe. Zupelnie gratis – Lloyd rozdaje każdemu uśmiechy i uściski. Samą swoją obecnością przypomina pracownikom studia jak różnorodni i odmienni są ludzie i sytuacje. jak zróżnicowane jest społeczeństwo  którego projektują. W czasach kiedy innowacja, kreatywność i zaskakujące pomysły są tym co może firmę wyróżnić i wyprowadzić na lidera branży – odmienność i unikalność jest ogromnym atutem w ofercie firmy. Obecność Lloyda okazała się pożyteczna dla wszystkich. Lloyd pokonał swoją pierwszą nieśmiałość a zyskał poczucie przynależności i dobrze wykonywanej pracy. Reszta zespołu – zyskała nową przyjaźń i nową perspektywę na odmienność drugiego człowieka, na tworzenie i na życie w ogóle.

 

W tym wideo można zobaczyć jak to wygląda w akcji: http://www.creativespirit.org.au/

 

A jak podkreśla sam Nobey – zatrudnianie ludzi niepełnosprawnych przynosi również korzyści ściśle wymierne finansowo. Wiecej na temat zatrudniania niepełnosprawnych tutaj.

 

Popieramy z całego serca!

 

Kreatywność Inaczej

Branżowy Blog EtykietyPiorunem.pl !