Przygotowanie plików

Namawiamy, abyście zwrócili szczególną uwagę na sprawdzenie swoich projektów graficznych (ich treści i pisowni) przed wysłaniem ich do nas – poprawki lub zmiany dokonywane na etapie druku powodują dodatkowe koszty, ponieważ często musimy powtórzyć cały pracochłonny proces przygotowania plików do wydruku lub czasem nawet wydrukować ponownie cały nakład.

Ulubiony format plików – pdf

Zdecydowanie preferujemy pliki pdf, których w ogóle nie musimy dalej edytować. Oznacza to, że druk następuje bezpośrednio z pliku, który przygotowałeś – my w nim nic nie popsujemy. Taki plik powinien być przygotowany z uwzględnieniem poniższych informacji:

Jeden projekt w jednym pliku – jednoznacznie opisany (jednoznaczna nazwa każdego pliku).
Plik w kompozytowym pdf’ie w CMYKu -> wszystkie kolory Pantone zamienione na wartości CMYK.
Brak obrysu wykrojnika w pdf’ie – ewentualne pasery poza obszarem netto etykiety – odsunięte o co najmniej 3 mm.
Wszystkie teksty zamienione na krzywe.
Format strony pdf’a – format brutto etykiety, tj. wymiar etykiety plus spady po co najmniej 1,5 mm z każdej strony (UWAGA! Etykieta wycentrowana w pliku!)
Elementy graficzne, mające zawierać się w obszarze etykiety, powinny być odsunięte od jej krawędzi o co najmniej 1,5 mm, żeby wykrojnik ich nie uciął podczas sztancowania.
Biały poddruk powinien być zdefiniowany jako warstwa koloru dodatkowego (spotowego) „W”.

Jeśli nie masz możliwości przygotowania pliku w ten sposób, prześlij plik otwarty zapisany w formacie ai, eps lub cdr. Wówczas przygotujemy etykietę do druku we własnym zakresie co wiązać się będzie z dodatkowymi kosztami. W tym miejscu zaznaczę, że dysponujemy nast. programami:

Illustrator CS2 (PC),
Corel X4.

Najprostszym sposobem dostarczenia do nas projektów jest przesłanie plików za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jeżeli chcesz wysłać wiele plików i/lub e-mail okaże się niewygodny, można także przesyłać pliki na naszego FTPa. Prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów. Jeśli żadna z tych opcji nie jest dla Ciebie możliwa, nagraj wszystko na płytę i wyślij ją do nas pocztą lub podrzuć osobiście! Poczęstujemy kawą ;-)

Inne uwagi:

Wszystkie obiekty rastrowe (np. zdjęcia) muszą mieć rozdzielczość 300 dpi w rzeczywistym rozmiarze.

Druk realizowany jest farbami CMYK, zatem wszystkie obrazy RGB będą automatycznie konwertowane do CMYKa.

Zachęcamy do skorzystania z naszej bezpłatnej oferty wydruków próbnych, która pozwala zobaczyć, jak będzie wyglądała gotowa etykieta przed rozpoczęciem jej produkcji.

Zamów
Bezpłatne Sample

Warto wiedzieć

10 najczęściej zadawanych pytań

Przygtowanie projektu etykiety

10 głównych błędów w artworkach

Automatyczne
Etykietowanie

Jakość, precyzja i oszczędność czasu